Knihkupectví U Krumlů s.r.o.

knihkupec logo knihkupectví, knihkupec.com, s láskou ke knihám s nadšením pro vás, knihy skladem, expedujeme do 1 pracovního dne. Profesionální přesto lidský přístup. Contact Details:
Main address: Krkonošská 196 543 01 Vrchlabí, Česká Republika ,
Tel:(420) 499 421 524, E-mail: knihkupec(at)knihkupec.com
Máme rádi knihkupce

Čtení na pokračování

Publikování nebo šíření obsahu https://www.knihkupec.com/ je bez písemného souhlasu Knihkupectví U Krumlů s.r.o. zakázáno.

Proč jsem se nestal Rychlým šípem

Proč jsem se nestal Rychlým šípem - Eduard Freisler

06. Děda

Teprve až člověk odejde na dycky, se pozná, co pro ty vostatní znamenal.

Tohle přesně všechno sedělo na mojeho dědu. I já sem si musel pučit z toho, co si pamatuju až pozdějc, protože jako malýmu se mi děda moc nezapsal.

Ale asi byl úplně zlatej, protože byl dycky tam, kde ho bylo třeba. Uměl dělat boty, dvě prkna spojit tak, že to nebylo poznat, hřebíky na to nepotřeboval, ty nechal ve škatuli. Uměl taky šít, stavěl takový ty první radia, říkalo se jim krystalky. Mýho dědu taky poslouchali čoklové z celý ulice, rád byl pečlivě a pěkně voblečenej, a kouřil tak dlouhý fajfky, že si ten druhej konec, co neměl v puse, musel vopírat vo podlahu.

Můj děda prošel pěšourem polovičku Evropy, všecko, co viděl, si pamatoval a prej to senzačně vyprávěl. Já byl v tý době eště moc malej prcek a bral jen pohádky, co mi tenkrát vyprávěli i dyž byly vymyšlený, zatimco děda vyprávěl jen to, co sám viděl. Bylo to pro mě ale eště moc brzo, a dyž bych to pak děsně rád poslouchal, tak už děda nebyl.

Asi sem rost moc pomalu, nebo můj děda moc rychle vodešel. Až se s nim jednou potkám, moc, ale moc hezky ho poprosim, aby mi to všecko dovykládal.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(c) 2007 - 2023 Knihkupectví U Krumlů s.r.o. Krkonošská 196, Vrchlabí, IČO: 08677662 DIČ: CZ08677662, telefon: 499 421 524, e-mail: knihkupec@knihkupec.com vývoj, správa elektronického obchodu www.foxcom.eu XML Sitemap