Čtení na pokračování
Publikování nebo šíření obsahu https://www.knihkupec.com/ je bez písemného souhlasu Knihkupectví U Krumlů s.r.o. zakázáno.
Proč jsem se nestal Rychlým šípem
Eduard Freisler
Jako první je postupně uveřejňována kniha PROČ JSEM SE NESTAL RYCHLÝM ŠÍPEM od Eduarda Freislera; s příběhy party-neparty, nabalující se na životní linku jednoho z kluků, podobných i nepodobných slavné skupince Rychlých šípů. Knížka je dobře čtivá jako celek i po jednotlivých kapitolách.
Stylem lze knihu příblížít čtenáři např. srovnáním s knihami Petra Šabacha. Podobný je styl i forma vyprávění. U této knihy jde o lehčí humorné čtení ze života.
06. Děda
Teprve až člověk odejde na dycky, se pozná, co pro ty vostatní znamenal.
Tohle přesně všechno sedělo na mojeho dědu. I já sem si musel pučit z toho, co si pamatuju až pozdějc, protože jako malýmu se mi děda moc nezapsal.
Ale asi byl úplně zlatej, protože byl dycky tam, kde ho bylo třeba. Uměl dělat boty, dvě prkna spojit tak, že to nebylo poznat, hřebíky na to nepotřeboval, ty nechal ve škatuli. Uměl taky šít, stavěl takový ty první radia, říkalo se jim krystalky. Mýho dědu taky poslouchali čoklové z celý ulice, rád byl pečlivě a pěkně voblečenej, a kouřil tak dlouhý fajfky, že si ten druhej konec, co neměl v puse, musel vopírat vo podlahu.
Můj děda prošel pěšourem polovičku Evropy, všecko, co viděl, si pamatoval a prej to senzačně vyprávěl. Já byl v tý době eště moc malej prcek a bral jen pohádky, co mi tenkrát vyprávěli i dyž byly vymyšlený, zatimco děda vyprávěl jen to, co sám viděl. Bylo to pro mě ale eště moc brzo, a dyž bych to pak děsně rád poslouchal, tak už děda nebyl.
Asi sem rost moc pomalu, nebo můj děda moc rychle vodešel. Až se s nim jednou potkám, moc, ale moc hezky ho poprosim, aby mi to všecko dovykládal.