Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Jako ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stadia vyšetřování jejich násilných činů.Publikace je určena jak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, tak studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie nebo kriminalistiky. Představuje více než 200 příběhů jedinců s vysoce patologickým profilem osobnosti a chování a ukazuje tak přehled příčin vzniku a projevů zla, násilí a bolesti. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených přímo pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k ostražitosti. Upozorňuje na nebezpečí, která na nás mohou číhat na jakémkoli místě.
Příběh nejznámějšího evropského masového vraha a kanibala Andreje Čikatila ožije na plátnech českých kin v thrilleru Ghoul. Jaký však byl skutečný motiv sadistických vražd takzvaného rostovského řezníka? V roce 1978 začal první rok dvanáctileté hrůzovlády, během níž Čikatilo brutálně zavraždil padesát tři dívek a chlapců.
Nahlédněte prostřednictvím Psychologie sériových vrahů od uznávaného českého psychopatologa Andreje Drbohlava do myšlení dvou set nejznámějších sériových vrahů, mezi které Andrej Romanovič Čikatilo bezesporu patří.
Psychologie sériových vrahů obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených přímo pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů, jejichž následkem zemřelo zbytečně mnoho nevinných lidí. Kniha může mimo jiné čtenářům posloužit jako prevence a výzva k ostražitosti, jelikož upozorňuje na nebezpečí, která na nás mohou číhat na jakémkoli místě.