Knihkupectví U Krumlů s.r.o.

knihkupec logo knihkupectví, knihkupec.com, s láskou ke knihám s nadšením pro vás, knihy skladem, expedujeme do 1 pracovního dne. Profesionální přesto lidský přístup. Contact Details:
Main address: Krkonošská 196 543 01 Vrchlabí, Česká Republika ,
Tel:(420) 499 421 524, E-mail: knihkupec(at)knihkupec.com
Máme rádi knihkupce

Čtení na pokračování

Publikování nebo šíření obsahu https://www.knihkupec.com/ je bez písemného souhlasu Knihkupectví U Krumlů s.r.o. zakázáno.

Úsměvy života

Úsměvy života - Václava Vanclová
Autor:

Václava VanclováNadějná autorka s ostrým stylem pro sarkasmus a humor se dělí o své zážitky ze života.

Věčné téma ženy vs. muži - spolu to nejde, sólo většinou ještě hůře. Život přináší stále nové a nové situace, které v momentě prožitku působí smutně, leckdy paradoxně, s odstupem času a bez osobní účasti rozhodně humorně až sarkasticky.

Užívejte.

Kapitoly k dispozici:

1. TETOVÁNÍ5. OTUŽILEC9. OSUDOVÝ
2. KULTURISTA6. MANIPULÁTOR10. BÁSNIČKÁŘ
3. PRCEK7. MAMÁNEK 
4. ŠMATLA8. PRASEČÍ HLAVA 

7. MAMÁNEK

Je ve čtyřiceti svobodný. Není to zrovna obvyklé, ale může to být způsobeno nedostatkem příležitostí. Radši si nebudu dělat iluze, pravděpodobnější bude, že to je neschopný trouba nebo despotický sadista, s kterým ženská vydrží maximálně týden a k oltáři by ji dovlekl pouze s nabitou bouchačkou u hlavy.

Má rád procházky se psem. Později se dozvídám, že pes je maminky a on jí ho někdy venčí. Mám psy ráda, doma ho mít nemusím, ale proč si mazlíka nepůjčovat. Celé rande jsme proběhali v parku, od házení míčků pejsánkovi mě bolela ruka, jinak to bylo fajn. Jen mohl na Bafiho méně nebo tišeji šišlat, nemuseli to slyšet všichni ve vzdálenosti jednoho kilometru. Jeho povykování: „No piněš ťo hoňěm páníškovi!“ bylo až nechutné. Na mě nešišlal a snad nebude. Když vracel oblíbence, kam patří, nechal mě čekat před domem: „Promiň, není vhodné tě ještě představit, známe se tak málo.“ Do rodiny se mu nehodlám cpát, mám svou a jsem s ní nadmíru spokojená. Nechal mě čekat dlouho, hned jsem na to upozornila. Nemůže za to, mamka pro něj měla nachystanou večeři na stole, musel se najíst. Ohřívané to není dobré a zdravé. Nevím co říct, můj adolescent při zmínce o připraveném jídle, houkne s pokoje: „Hoď mi to do mikrovlnky, pak si to ohřeju, teď nemám čas.“ Štve mě s tím, ale nenašla jsem způsob jak ho donutit, aby šel okamžitě jíst. Možná se ještě od „mamky“ přiučím. Vyslechla jsem ještě příhodu o tom jak Bafi roztomile lumpačil a jela do svého klidného domova, kde si mě někdo všimne pouze s taškou narvanou jídlem, jinak je ztráta času vstávat od počítače. Ani kocour už mě nevítá u dveří, čeká, až mu pamlsek donesu do pelíšku. Důsledek mé špatné výchovy!

Během týdne máme oba mnoho práce a povinností, sobota je na další venčení ideální. Budu tak vyvětraná, že mi z toho je špatně už teď. Začínám toho čokla nenávidět!

V sedm ráno mi volá a diví se jak to že ještě spím, když mamka říkala, že ženy vstávají brzy i o víkendech aby stihly vše, co nezvládnou v pracovním týdnu. Vzhledem k tomu, že většinu života nepracovala a nechala se živit manželem nemá představu, jak dokáže vysílit pracovní týden. Její chytrosti nebudu poslouchat, chci spát: „K věci, co chceš?“ Mě snad klepne! Baba ho navedla, aby mě schválně vzbudil a požádal, abych vyvenčila jejich psa. Ona se necítí dobře a ráda by jeho společnost. Jeho slovy: „Mamka si někdy vzpomene na taťku a je ji mocinky smutno, nemůže být sama, bojím se aby se ji neudělalo moc špatně.“ Ten naiva jí to divadlo věří. Taťka je po smrti již patnáct let, radši umřel než mít ježibabu na krku o jediný den déle. Vzpomíná, pokaždé když se synek chystá pryč a samozřejmě pokaždé jeho odchod nevyjde. Stejně nemám co dělat, vyměknu a jdu sprintovat s tenisákem. Slibuje, že jen co matinka usne, dorazí za mnou. Vysílená z půldenního maratónu se vztekle opírám o zvonek. Pro Bafiho sejde dolů a omlouvá se: „Dnes nějak nemohla zabrat a navíc ji rozbolela hlava.“ Nechrápala, protože se láduje acylpirinama a jemu tvrdí, že jsou to prášky na spaní. Jde mi o jediné, musím ji poznat, určitě má na nose bradavici a u pece nachystanou lopatu. Jen vymyslet jak ho k tomu dotlačit, tedy spíš ji, ona rozhoduje za oba. Je mi ho líto, rodiče nemáme možnost si vybrat a na něj zrovna padl černý Petr.

Ve slabé chvilce mi svěřuje, že seznamku využil na popud maminky. Má obavy, že až přijde její čas a vydechne naposledy, nebude se o něj mít kdo postarat. Chce ji udělat radost, i když si myslí, že by to sám zvládl. Ráda by také vnoučátko. Týrání syna už jí nejspíš nestačí! Udělá vše pro to, aby ji to splnil. Nahlas přemýšlí: „Na tom nemůže být nic těžkého.“ On je snad ještě panic! Bleskne mi hlavou, že to jsem ještě nezažila. Naštěstí to byla jen chvilková slabost a nemusím zkoušet všechno. Nechám si zajít chuť. Nemá cenu mu vykládat, že mu každá uteče, jen co zjistí k čemu byla vybrána. Leda, že by si našel frigidní světici.

A je to tady, jsem pozvána na seznamovací oběd. Dávám si záležet, abych dostatečně šokovala a matička ho přestala tlačit do seznamování. Kdyby nebyl líný a šel mi otevřít dveře od domu, místo bzučáku, ještě mohl tomu fiasku zabránit. Při pohledu na mě oněměl. Snaží se mi minisukni stáhnout níž, docílil toho, že mi vylezlo břicho a půlka zadku. Žertuji: „Nech to na večer, zlato.“ Netuší, o čem mluvím. Pak je tu ještě moje kérka, zvolila jsem oblečení, které ji vůbec nezakryje. Je nucen rychle jednat: „Půjčím ti něco pohodlnějšího na sebe.“ To jsem zvědavá, jak to chce udělat, když má o třicet kilo a dvacet centimetrů víc než já. Je mu jasné, že takhle mě předvést nemůže. Matce by hrozila zástava srdečního svalu a on neovládá resuscitaci. Nedošlo mu, že o to mi jde.

Chce mi narvat její škrábavý a zatuchlý hadry z doby krále klacka. Jsem neústupná, donutí mě jen zahalit odvážný dekolt a nohy maxišálem a musím si rozpustit vlasy, aby nebylo vidět pět dírek v uchu. Rudou rtěnku požaduji jedině slíbat, odmítá, a prosí, abych se k mamce neotáčela zády, nemá to ráda. Chápu, vzadu nejsem maskovaná.

Úprava mého zevnějšku moc neuspěla, prozradil mi to její kyselý výraz. Nemá bradavici, lopatu ani pec a vypadá jak hodná babička z pohádky. Sedíme u stolu, civíme a pokašláváme, nikdo nemluví. On se odvážil první: „Mami, nandáme oběd, aby nevychladl.“ Jedovatě odpoví: „Dnes mi nebylo opět dobře, není uvařeno. Neboj, večeří ti to vynahradím.“ Podle vůně linoucí se z kuchyně to tipuji na svíčkovou. Nejsem hodna ani kávy, to mě fakt naštvalo! Koukají na mě, v tom pohledu je tichá výzva k odchodu. Ani jeden mě o to nepožádá. On se bojí, ona mnou pohrdá. Samozřejmě odejdu a ráda, ale finále si užiji! Z kapsy vyndávám gumičku, culík je v mžiku hotov, ještě natočit tím správným uchem. Baba začíná měnit barvy. Se slovy: „Máte tu dost vedro“, odhazuji šál šikovně za sebe, musím se otočit a v předklonu ho sebrat. Uviděla tetování, lapá po vzduchu a pak začíná vřeštět. Nazvala mě courou a jeho neschopným ignorantem. Teď aby si vzala dvojitou dávku léků. Doufám, že do sebe nacpe celou lékárničku a bude spát navěky. Slyším její řev ještě při nastupování do tramvaje.

Tímto chci varovat všechny budoucí partnerky maminčiných chlapečků. Skončíte v péči odborníka s hromadou tabletek po kterých se tloustne a padají vlasy. Budete neatraktivní vydeptaná koule s lysou hlavou na které budou profitovat firmy s parukami a se zázračnými přípravky na hubnutí. Nespoléhejte na to, že matinka jednou umře a váš drahý se změní. To dřív umřete Vy, protože ona žije z vycucávání vaší energie. Kdybyste náhodou měly to štěstí a ji by shodou nešťastných náhod vybuchla pod nohou nášlapná mina, synek bude truchlit tak dlouho, dokud vás neoddělá on. Některým rodičkám by měli chlapečky odebírat v raném věku, protože jsou pak snadno použitelní jako zbraň hromadného ničení nás žen. Tohle byl mamánek na první pohled, ale jsou ještě nebezpečnější a to takzvaně skrytí. Na těch to hned nepoznáte a tam mám jedinou radu: „Rychle do náruče jiného!“

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(c) 2007 - 2024 Knihkupectví U Krumlů s.r.o. Krkonošská 196, Vrchlabí, IČO: 08677662 DIČ: CZ08677662, telefon: 499 421 524, e-mail: knihkupec@knihkupec.com vývoj, správa elektronického obchodu www.foxcom.eu XML Sitemap