Knihkupectví U Krumlů s.r.o.

knihkupec logo knihkupectví, knihkupec.com, s láskou ke knihám s nadšením pro vás, knihy skladem, expedujeme do 1 pracovního dne. Profesionální přesto lidský přístup. Contact Details:
Main address: Krkonošská 196 543 01 Vrchlabí, Česká Republika ,
Tel:(420) 499 421 524, E-mail: knihkupec(at)knihkupec.com
Máme rádi knihkupce

Čtení na pokračování

Publikování nebo šíření obsahu https://www.knihkupec.com/ je bez písemného souhlasu Knihkupectví U Krumlů s.r.o. zakázáno.

Úsměvy života

Úsměvy života - Václava Vanclová
Autor:

Václava VanclováNadějná autorka s ostrým stylem pro sarkasmus a humor se dělí o své zážitky ze života.

Věčné téma ženy vs. muži - spolu to nejde, sólo většinou ještě hůře. Život přináší stále nové a nové situace, které v momentě prožitku působí smutně, leckdy paradoxně, s odstupem času a bez osobní účasti rozhodně humorně až sarkasticky.

Užívejte.

Kapitoly k dispozici:

1. TETOVÁNÍ5. OTUŽILEC9. OSUDOVÝ
2. KULTURISTA6. MANIPULÁTOR10. BÁSNIČKÁŘ
3. PRCEK7. MAMÁNEK 
4. ŠMATLA8. PRASEČÍ HLAVA 

8. PRASEČÍ HLAVA

Nechce poslat fotku. Buď je příšerně ošklivý, nebo nemůže šířit své foto po netu, protože je samá ženská a bojí se, že by se nějaké mohli znát. Tuhle záhadu vyřeším, ať to stojí cokoli. Vyčerpala jsem všechny své přesvědčovací metody, abych ho donutila. Nezbývá než se vydat na schůzku naslepo. Někdo moudrý řekl, že zkusit se má v životě všechno a jestli to řekl někdo nemoudrý, je mi to jedno. Jdu do toho.

Kino začíná od osmi. Večer mi vyhovuje, mé nově vylíhlé pupínky nejdou ničím zakrýt a centimetrová vrstva makeupu vypadá lépe v umělém osvětlení. Hodinové líčení jsem si mohla odpustit! Stojím před kinem a řítí se ke mně s úsměvem (pokud se to tak dá nazvat) cosi s prasečí hlavou, jen zachrochtat. Záhada s fotkou vyřešena. Už vím, proč mě pozval na komedii, při promítání je tma, budu dobře naladěna filmem a za tu dobu si možná zvyknu na jeho tvářičku. Hodilo by se, kdyby světla rozsvěceli pomalu, aby trauma bylo co nejmenší. Konec filmu. Teď to přijde! Ale jo, jde to. Nejspíš vyřešil problém, jak se seznámit, aniž by se každá po pěti minutách omluvila s tím, že si právě vzpomněla na zapnutou žehličku v prázdném bytě. V téhle kavárně očividně není poprvé, objednávku si servírka zapisuje s vševědoucím úsměvem. Trochu se odvážu, dám si víno, prý mě odveze domů. Přemýšlím, jak daleko od domova se nechám vysadit, sice nevypadá nebezpečně, ale nemusí hned vědět, kde bydlím. Venku je dost zima, tak bude stačit o dvě ulice dál. Chce mě znovu vidět, zavolá a domluvíme se kdy. Nevolá, jen píše sms. Je to lepší, znovu poslouchat, jak v patře nad ním bydlí známá herečka a on si s ní tyká, nemusím. Bude trochu vejtaha, ale BMV má pěkné a ten jeho byteček by mě taky zajímal. Má zvědavost je brzy uspokojena, zve mě k sobě. Obavy nemám, paralyzér co nosím v kabelce ještě není vyzkoušený, ale určitě funguje.

Vyzvedl mě v nablýskaném obrovském bouráku s potahy z bílé kůže. Co to divadélko znamená, netuším. Auto i byt jsou přehnaně sterilní, něco tady nehraje. Řekla bych, že se o vše někomu stará a patřičně využívá situace. Celý večer vedl monolog o cestě do Brazílie a výletu do pralesa, kam se za čtrnáct dní chystá. Pustil příjemnou hudbu, tak jsem jen občas kývla jako, že ho poslouchám a věnovala svou mysl tónům a ne tomu chvástání.

Viděli jsme se ještě dvakrát, ani jednou si ke mně nic nedovolil. Mé sebevědomí klesá, ale uklidňuji se tím, že je teplej nebo srab nebo obojí. Ne že bych toužila po tom, aby se mě dotýkal, ale zkusit to měl!

Den kdy odlétal, poslal zprávu, jak se těší, až bude zpátky se mnou. Pravděpodobně budu jediná, která ho vydržela poslouchat dostatečně dlouho, a to ho uchvátilo. Další zpráva z Brazílie-teplo, slunce nádhera. Sakra, nemůžu přijít na to, co mi na všem vadí.

Odepsala bych, jenže mám zablokovaný telefon na volání a sms do ciziny. Dalo to hodně přemýšlení, ale mám to. Píšu ať si to užívá, dá pozor na hady v džungli a vrátí se mi v pořádku. A stal se zázrak, nejen že to z mého zablokovaného mobilu odešlo, ale bylo to i doručeno. Já ti dám Brazílii, zmetku jeden!

Zlatíčko (jméno si nepamatuji, jen ten ksicht) si prodlužuje dovolenou v teplých krajích o dva týdny. Jsem zvědavá, jak dlouho s touhle pohádkou vydrží. Trochu mu to zpříjemním! Bombarduji ho psaním zamilovaných zpráv a také mu nastiňuji naši společnou budoucnost. Vyburcuje ho to k zoufalému činu, neví, jak by se mě zbavil. Musí narychlo opustit zahraničí a odebrat se na infekční kliniku s podezřením na žloutenku. Klobouk dolů, takovou fantazii jen tak někdo nemá. Přestanu ho trápit, nic zábavnějšího už asi stejně nevymyslí, tak co s ním!

Za dva dny mám další oběť. Sedíme v pizzerii a není mu co vytknout, je hezký, zábavný a vtipný. Mluvili jsme zrovna o seznamkách (vděčné téma) a najednou klap klap- dámské lodičky s kovovými podpatky. Na dlažbě to dělá takový rachot, že se každý automaticky za tím zvukem otočí, já samozřejmě také. No a koho nevidím, prasečí hlavu infikovanou žloutenkou jak si to vykračuje s novou známostí a míří si to k rezervovanému stolku vedle toho našeho. Jdou na mě mdloby, obličej mi hoří, ruce se mi klepou a nakonec přichází hysterický smích. Můj společník se s obavou (o sebe) ptá, zda jsem v pořádku a urychleně dopíjí, platí a má se k odchodu. Asi doma zapomněl vypnout žehličku!

Tak jsem přišla o hezkého, zábavného a vtipného a může za to ten ulhaný chrochtal.

Než pojedu domů, stavím se na infekční klinice zařídit mu kapačky s kyanidem.

Z toho plyne poučení: nechodit naslepo na rande, a když už jdete, pokud má obličej jako nějaké zvířátko, honem pryč.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(c) 2007 - 2024 Knihkupectví U Krumlů s.r.o. Krkonošská 196, Vrchlabí, IČO: 08677662 DIČ: CZ08677662, telefon: 499 421 524, e-mail: knihkupec@knihkupec.com vývoj, správa elektronického obchodu www.foxcom.eu XML Sitemap