Knihkupectví U Krumlů s.r.o.

knihkupec logo knihkupectví, knihkupec.com, s láskou ke knihám s nadšením pro vás, knihy skladem, expedujeme do 1 pracovního dne. Profesionální přesto lidský přístup. Contact Details:
Main address: Krkonošská 196 543 01 Vrchlabí, Česká Republika ,
Tel:(420) 499 421 524, E-mail: knihkupec(at)knihkupec.com

NOVÝ BLOG!

Máme nový blog,
> blog.knihkupec.com

Knihkupcův blog

Čtení na pokračování

Publikování nebo šíření obsahu https://www.knihkupec.com/ je bez písemného souhlasu Knihkupectví U Krumlů s.r.o. zakázáno.

Proč jsem se nestal Rychlým šípem

Proč jsem se nestal Rychlým šípem - Eduard Freisler

16. Malování

Dyž sem se dověděl, že budeme malovat, byl sem nadšenej. Konečně můžu ukázat, co ve mně je. V malování sem dobrej. Večer sem si připravil pastelky, abych se ráno nenechal ničim zaskočit.

Dyž sem se probudil, čap sem nádobíčko a napochodoval do kuchyně. Všecko bylo jinak. Táta už v druhym pokoji nastrkal nábytek doprostřed a obrovskou štětkou močil stěny vodou. Asi sem měl voči venku a pusu dokořán, protože dyž mě uviděl, začal se smát a hned prozradil mámě, že ten pravej machr právě dorazil.

Ta mě okamžitě zahnala, ale pak mi to vodpustila, voblíkla mě do starý teplákovky a zase vpustila dovnitř.

Táta mi dal skoro stejnou štětku, jako měl sám, přistrčil mi kbelík, daroval mi jednu celou stěnu a papírovou čepici. Okamžitě sem začal štětkovat. Ponořil sem štětku do vody, mrknul na tátu a rozjel akci. Štětka ale vodu nechtěla. Tepláky ano. Zbytek bohatě stačil na malej rybník. Já stál v jeho prostředku. Na druhej pokus sem s jistotou rozmočil papírovou čepici a všecko, co bylo níž než ona. Táta si toho skoro nevšim, jen poinformoval mámu, že už má umyto, jen vytřít. Máma mě postavila na suchý a potopu setřela. Druhej pokus už byl daleko lepší. Podařilo se mi dostat vodu až na zeď. Pak jsem ji ale neuhlídal a už sem stál zase uprostřed. Měl sem zaručeně blbou štětku. Usoudil sem, že musim začít vodshora a k tomu potřebuju štafle. Vystoupal sem po šprycličkách skoro až ke stropu a vítězně se rozhlíd. Táta mě s úžasem pozoroval. Já byl nahoře ale štětka dole. Navíc sem zjistil, že obě ruce potřebuju na držení a třetí na štětkování sem neměl. Pochopil sem, že ani tady nebudu jednička. Bleskově sem si našel nový uplatnění. Ano, budu dávat pozor na tátu, aby něco nepokazil. Táta zatim dodělal zbytek pokoje a zašli sme něco zkousnout, aby stěny stačily uschnout. Namíchali sme žlutou barvu. Byla překrásná. Měl sem ji všude. Pohlídal sem tátu, aby strop neměl kocoury, linka byla rovně a nikde nevynechal. Váleček byl stříbrnej, pěknej. Máma vytřela a bylo.

Dospěláci vůbec dost často dramatizujou vobyčejný věci. Dělat asi uměj, ale musej bejt dobře vedený. K tomu sem se u nás narodil já. Za prvý mi to de, za druhý mi žlutá nesluší. Je moc holčičí. Votevřeným voknem se do pokoje plížily klučičí hlasy, který slibovaly dobrodružství. Venku probíhala kuličková bitva a já nebyl bez šance. Bojoval sem jako lev, až moje poslední cíněnka zmizela v cizí kapse. Nedal sem na sobě nic znát a znuděně sem se loudal ke dveřím domu. Teprve za nima sem se rozbrečel. Dyž sem zvonil, byl už sem v pohodě. Pochválil sem tátu za druhej pokoj a mámu za voňavej voběd, aby na tátu nežárlila.

Medvědovi sem dal zaracha na celej tejden. Někdo to vodnýst musel. Taky sem přesně věděl, že když je smůlovatej den, tak je den smůlovatej.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(c) 2007 - 2024 Knihkupectví U Krumlů s.r.o. Krkonošská 196, Vrchlabí, IČO: 08677662 DIČ: CZ08677662, telefon: 499 421 524, e-mail: knihkupec@knihkupec.com vývoj, správa elektronického obchodu www.foxcom.eu XML Sitemap