Knihkupectví U Krumlů s.r.o.

knihkupec logo knihkupectví, knihkupec.com, s láskou ke knihám s nadšením pro vás, knihy skladem, expedujeme do 1 pracovního dne. Profesionální přesto lidský přístup. Contact Details:
Main address: Krkonošská 196 543 01 Vrchlabí, Česká Republika ,
Tel:(420) 499 421 524, E-mail: knihkupec(at)knihkupec.com
Máme rádi knihkupce

Čtení na pokračování

Publikování nebo šíření obsahu https://www.knihkupec.com/ je bez písemného souhlasu Knihkupectví U Krumlů s.r.o. zakázáno.

Proč jsem se nestal Rychlým šípem

Proč jsem se nestal Rychlým šípem - Eduard Freisler

18. Poslední dny

Stěhování je stěhování, ale pakování, pakování to je smutnej příběh. Neuznává žádný pravidla, nikdy nevyjde, jak se čeká. Dyž chcete zapakovat jednopokoják, spotřebujete krabic na pokoje tři. Dyž balíte pokoje tři, zbydou vám věci nezabalený, ať máte do foroty škatulí kolik chcete. Najednou se vobjevěj věci, vo kterejch ste přesvědčený, že sou nadobro ztracený, prodaný, vyměněný, prostě už dávno neexistujou. Najednou sou tady, nikdo s nima nepočítal, nikomu už nepatřej, neni je kam přibalit, ale voni tady ležej a sou

To pochopí ale jen ten, kdo už u toho aspoň jednou byl. Dyž se pakuje, má se dobře jen jedinej človíček. Je to prcek. Může bejt ve vaně tak dlouho, až je voda jako led, může bejt venku jak dlouho chce a může klidně i pršet, protože ať je kde je, hlavně dyž nepřekáží. Todle sem si zažil skoro tři tejdny. Ať se dělo co se dělo, kterejkoliv den v kteroukoliv hodinu, byl výsledek dycky stejnej. Furt sem se někomu plet. Já už byl s klukama rozloučenej, spakovanej sem byl, moh sem vyrazit. Kluci si řeknou čau nebo tak něco, třeba si šoupnou nějakej ten záhlavec a je to. Ale holky, ty to maj horší. Celý sešity maj popsaný adresama. Do památníků si slibujou blbosti až do konce života, bulej a některý se líbaj jak ve filmu. Ty prázdniny, co teprv budou, už maj naplánovaný. Holky sou prostě prdlý už vod mala.

A já. Já to měl lepší. Některý vodpoledne přišel děda a vzal mě ven. Doma sme už bydleli jenom v kuchyni. Všude jinde už stál zabalenej nábytek a stěhovací škatule. Děda dycky dopředu věděl, kam pudeme. Šli sme skoro jen chviličku, než sme dorazili do kytičkový zahrady. Byla udělaná ze samejch stromů a keřů, který rozdělovaly pískový cestičky. Každýho, kdo chtěl, dovedly k jezírku, který bylo kouzelný. Bydlely v něm červený rybičky. Byly červený a vopravdický. Děda mi pověděl, jak se menujou, ale hned sem to zapomněl. Vobešli sme jezírko kolem až ke skalce s horskejma kytičkama. Byly hrozně prťavounký a všebarevný. Vypadaly jako koberec udělanej ze všech bavlnek co sou. Taky tam byly rostlinky, který rostly úplně na kamení, ale asi i to je možný, protože na cedulce bylo napsaný, že je přivezli z hor, kde rostou jenom takhle. Pak sme se pomalu vraceli k bráně. V některejch místech měly keře tak vobrovský barevný květy, že je jenom stěží mohly unést. Skláněly se tak dolů, že se děda musel pokrčit, aby moh projít. Pak sme stáli na úplně rovným trávníku, kterej byl tak vostříhanej, že vypadal jak mech, co roste jen v lese a to eště jen tam, kam nechoděj lidi. Nikdo na něj nesměl, jen holubi, a ty určitě jen proto, že měli na hlavách choholy jako rytíři. Dyž sme došli k východu, bál sem se votočit, protože za mnou byla pohádková zahrada a já věděl, že dyž se eště jednou podivám, už ji nikdo jinej neuvidí.

Vyšli sme do ulice a teprv teď sem si všim, že tady nejsou ani kytky ani keře ani stromy. Jen všecko ze šutráků. Zeptal sem se, jestli to je tak proto, že tam tenkrát nedali cedulky a už je to všecko zdupaný. Děda mi řek, že ty, co vymejšlej ulice, věděj asi jenom to, že kámen snese všecko, tak se z něj udělalo, co šlo a ty zelený kytky se holt nějak vytratily. Nemoh sem pochopit jak to, že na jedný straně plotu sou květinky a trávník měkounkej jak mámimo náručí a na druhý straně jen nehybný kameny jako policajtův ksicht. Až domu sem rači nic neřikal. Někdy je asi lepší mlčet než se dvakrát blbě ptát.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(c) 2007 - 2024 Knihkupectví U Krumlů s.r.o. Krkonošská 196, Vrchlabí, IČO: 08677662 DIČ: CZ08677662, telefon: 499 421 524, e-mail: knihkupec@knihkupec.com vývoj, správa elektronického obchodu www.foxcom.eu XML Sitemap