Knihkupectví U Krumlů s.r.o.

knihkupec logo knihkupectví, knihkupec.com, s láskou ke knihám s nadšením pro vás, knihy skladem, expedujeme do 1 pracovního dne. Profesionální přesto lidský přístup. Contact Details:
Main address: Krkonošská 196 543 01 Vrchlabí, Česká Republika ,
Tel:(420) 499 421 524, E-mail: knihkupec(at)knihkupec.com

KNIHKUPCŮV TIP!

Zajímají Vás knižní novinky
a naše akční nabídky?

Chcete pravidelně dostávat
informace na Váš e-mail?

Přihlašte se k odběru našeho NEWSLETTERU!

Nabídky knih

Čtení na pokračování

Publikování nebo šíření obsahu https://www.knihkupec.com/ je bez písemného souhlasu Knihkupectví U Krumlů s.r.o. zakázáno.

Proč jsem se nestal Rychlým šípem

Proč jsem se nestal Rychlým šípem - Eduard Freisler

28. Pes

Všichni rádi dostáváme dárky. Já nejvíc. Jeden takovej jsem teď hledal. Naši stáli u dveří a fandili mi. Děti říkají tý hře »samá voda«. Z celýho pokoje už zbýval jen tátův obrovský psací stůl. Dvě dolní šuplata. Byly na mě moc těžký. Pomohla mi Eva. Šuple vyjelo na podlahu a posadilo nás na zadek. Koukli jsme dovnitř a nevěřili vlastním očím. Uvnitř oddychovala velká chlupatá koule. Pohnula se, otřepala a ožila. Měli jsme doma psa. Byl to vlčáček a bylo to to nejmenší štěňátko, jaký může být samotný u lidí. K němu jsme dostali takovou malou knížku, kde byli úplně všichni, co se narodili před ním. Byl v ní pojmenovanej Brek von Ludwu a další a další jména. Byl čistokrevný, a to neznamená, že by měl čistou krev, ale to, že jeho rodiče byli takoví psí šlechticové, jejich rodiče taky a jejich taky, až do pryč. Kdy to začalo, to už nikdo neví, tak už platí jen to, co je napsaný v tý knížce.

Táta vzal Breka do náruče a postavil ho na podlahu. Pejsek vyrazil statečně k němu, ale jeho nohy se nedohodly a svalil se na čumák. Měl tlusťounký tlapky, ale ještě s nima neuměl. Jenom mu překážely. Zakňučel a udělal loužičku. Byl novej a malej, tak mu to všichni odpustili. Jiný věci vlastně ještě neuměl. Mohli jsme být brzo kamarádi. Kousat ještě moc neuměl, neměl čím. Práh u dveří neuměl překonat, tak stál před ním a kňučel. Když nekňoural, tak spal. Spal skoro pořád. Táta říkal, že když malej pes spí, tak roste. Já jsem si ho vždycky přeměřil, ale moc se mi to nezdálo. A vyklubal se z něj pěknej zrádce. Byl sice pořád jako můj, vítal mě, když jsem přišel ze školy a když jsme byli sami, byl pořád u mě. Zbylej čas trávil v kuchyni. Bylo mu jedno, s kým tam je, stačilo mu, když si vykňoural něco do misky. Prázdnou ji strkal čumákem po podlaze, až do ní něco dostal. Žral jako otesánek. Začal jsem ho kontrolovat a když dostal moc, tak jsem mu trochu ubral. Naši sice tvrdili, že se to nemá, že by mě moh kousnout. Neudělal to, a když někdy jo, tak jsem mu to hned vrátil. Všichni ho proto litovali a ani ne za měsíc byl rozmazlenej jako mimino. Chtěl jít ven, zakňučel u dveří a hned se někdo našel, kdo se s ním šel projít. Chodil si pro podrbání, obsadil tátovo křeslo, skovával boty, urážel se jako ženská a kousal všechno co mu přišlo do cesty, nejraději mě. Já mu to vracel, tak jsme se často váleli po podlaze v jednom klubku jako opravdický psi. Musela nás roztrhnout máma, já dostal pohlavek a jemu řekla ty, ty, ty. Učil se děsně rychle. Uměl sedni, lehni, dával obě pac, chodil podle nohy a když někde něco báječně vonělo, hned si to místo označil. A označoval pořád. Táta říkal, že to je normální, že značkuje svůj revír, mně ale nebylo jasný jak to, že mu nikdy nedošlo značkovací čůrání. Když ale šel jen se mnou, asi mu to vonělo všude, tak jsme si to trošku vyměnili. Já chodil podle jeho nohy, on vybíral trasu a značkoval. Všichni nám záviděli, jak nám to spolu jde. Skoro vždy jsme si vyhověli. Měli jsme se rádi. Byli jsme oba jako štěňata. Jen v jednom případě byl s náma konec. Když se totiž objevila nějaká kočka. Měl přede mnou náskok deset roků. Ztratil hlavu a vyrazil za ní. Když jsem ho nakonec našel, už jsme zase byli kámoši. Oba, i když každej z jinýho důvodu, jsme byli špinaví, schvácený a ochraptělí. Prostě jako dva skorochlapi, který proháněj ženský a ještě na to nemaji. Ale to není ze mě. To říkal táta, když náš našel u dveří a smál se tak, že se ohýbal až k botám.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(c) 2007 - 2024 Knihkupectví U Krumlů s.r.o. Krkonošská 196, Vrchlabí, IČO: 08677662 DIČ: CZ08677662, telefon: 499 421 524, e-mail: knihkupec@knihkupec.com vývoj, správa elektronického obchodu www.foxcom.eu XML Sitemap