Knihkupectví U Krumlů s.r.o.

knihkupec logo knihkupectví, knihkupec.com, s láskou ke knihám s nadšením pro vás, knihy skladem, expedujeme do 1 pracovního dne. Profesionální přesto lidský přístup. Contact Details:
Main address: Krkonošská 196 543 01 Vrchlabí, Česká Republika ,
Tel:(420) 499 421 524, E-mail: knihkupec(at)knihkupec.com

NOVÝ BLOG!

Máme nový blog,
> blog.knihkupec.com

Knihkupcův blog

Čtení na pokračování

Publikování nebo šíření obsahu https://www.knihkupec.com/ je bez písemného souhlasu Knihkupectví U Krumlů s.r.o. zakázáno.

Proč jsem se nestal Rychlým šípem

Proč jsem se nestal Rychlým šípem - Eduard Freisler

42. Divadlo

Ještě nikdy jsem nebyl v divadle. Dneska jsme tam jeli celá třída, nacpaný do jednoho vagonu tramvaje. Celou cestu jsme lidem zpívali a oni, i když se to zdálo divný, se na nás docela i smáli. Zpívali jsme dobře a Formanová se naparovala jako krocan. Do divadla jsme se dostali dlouhým tunelem. Bylo pro velký. Seděli jsme každej ve svým křesle, který vypadalo jako královskej trůn. Zhasla světla a na jeviště vyšel takovej bezva chlap s knírkem a blejskavým mečem. Řekl, že se jmenuje Dartaňan a že uvidíme hru o přátelství a nepřátelství, lásce a nenávisti, hrdinství a zbabělosti. Přesně tak, jak se to tenkrát stalo ve Francii. Hráli tam mušketýři, jeden ohromnej a silnej se jmenoval Porthos a ještě dva, co začínali na A. Pak tam ještě byla překrásná pani, co u ní Dartaňan bydlel, Král, kardinál Rišelijé a jeden bídák, co se jmenoval skoro stejně jako sejra. A pak ještě mylady. Byla to asi pěkná mrcha, ale mně se líbila a když přišla až na kraj jeviště, cejtil jsem, jak krásně voní. Voněla asi jenom mně, protože na konci hry jí popravili a Dartaňan se stal mušketýrem.

Když jsme jeli domů, tak se kluci hned pohádali, kdo bude kdo. Všichni chtěli bejt mušketýři, jen Honza Bareš chtěl být kardinál, tak mu ho dali. Dartaňanů bylo určitě aspoň šest a těch ostatních taky. Pak se hned chytli, kdo bude ta pěkná a kdo mylady. Nakonec rozhodli, že obě bude hrát Vománková, protože je taky pěkná. To už jim ale bylo prd platný, protože než se dohodli, kdo jí to řekne, dojeli jsme na konečnou. Jenom Skohanka mi pošeptal, že jestli bude Naďka mylady, bude on kat, protože tu by docela rád taky chvilku mučil, zvlášť kdyby byla nahatá. Oči mu při tom blejskaly jako velkýmu chlapovi, když vidí pěknou ženskou.

Lochman mi pořád chtěl ukázat nějaký tajemství, tak jsme na to hned šli. Plot na staďák jsme přelezli v tom fajnovým ohozu, co jsme měli do divadla. Byl tam dlouhej dřevěnej barák se šatnama, sprchy, záchody a skladiště. V druhý celý půlce byla klubovna. Tam se všichni scházeli, když se o něčem rozhodovalo nebo když se chtěli hádat nebo chválit. Protože měla okna dost vysoko, přinesli jsme si zezadu takový bedny na hrušky, nastavěli je na sebe a měli klubovnu jako na dlani. Pepík se mě hned zeptal, jestli vím, jak se oddíl jmenuje. Řekl jsem mu, že Mohykán, aby se moc nenaparoval jak je chytrej.

– Tak číhni, řekl a udělal mi místo, abych viděl dovnitř. Naklonil jsem se až ke sklu. Na zdi za stolama, kde seděli šéfové oddílu, visela bégová, ze dřeva udělaná indiánská hlava. Nebyl to žádnej Dartaňan. Byl to statečnej Mohykán a hrát ho mohl jedinej člověk na světě. Já. Akorát jsem se chystal to oznámit Pepkovi, když pod náma něco prdlo. Pak jsme se všichni zřítili. Totiž já a bedny. Pepík se trošku zdržel. Jen o chvilku, než mu vyčuhující hřebík rozpáral kalhoty. Ted už ležel vedle mě a skobou v nohavici na mě koukala bílá kůže. Řekl něco o prdeli a asi už cejtil na tom místě řemen, protože se tvářil dost bolestně. Nebrečel, jenom byl smutnej. Šli jsme teda k nám a kápli božskou. Děda se smál, až mu brejle skákaly po nose. Babča odklopila krabici na šicím stroji. Pepa sundal kalhoty, stroj udělal dzu, dzu a nohavice byly zase fajnový, divadelní.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(c) 2007 - 2022 Knihkupectví U Krumlů s.r.o. Krkonošská 196, Vrchlabí, IČO: 08677662 DIČ: CZ08677662, telefon: 499 421 524, e-mail: knihkupec@knihkupec.com vývoj, správa elektronického obchodu www.foxcom.eu XML Sitemap