Knihkupectví U Krumlů s.r.o.

knihkupec logo knihkupectví, knihkupec.com, s láskou ke knihám s nadšením pro vás, knihy skladem, expedujeme do 1 pracovního dne. Profesionální přesto lidský přístup. Contact Details:
Main address: Krkonošská 196 543 01 Vrchlabí, Česká Republika ,
Tel:(420) 499 421 524, E-mail: knihkupec(at)knihkupec.com

JAK ZÍSKAT

POŠTOVNÉ ZDARMA?

podrobnosti zde

Expedice, způsoby platby a odeslání

Čtení na pokračování

Publikování nebo šíření obsahu https://www.knihkupec.com/ je bez písemného souhlasu Knihkupectví U Krumlů s.r.o. zakázáno.

Proč jsem se nestal Rychlým šípem

Proč jsem se nestal Rychlým šípem - Eduard Freisler

60. Čím budu

Je zajímavý, jak se nechce domů, když žákajdu tíží nová poznámka. Seděli jsme v meruňkovým sadu a abysme mohli něco vymyslet, musel jsem novej pozec předvést. Po chvilce ticha se rozchechtali. Všichni. Mně to k smíchu nebylo, ale předved jsem ho ještě jednou.

Eda má doma 2 zábavné knížky, ač se 2 nesmí vypůjčit, pokud 1 není odevzdaná. Teď zapomíná obě. Prosím domluvu, Formanová.

Když se zklidnili, začal Ivo:

– Jak ti mohla půjčit druhou, když se půjčuje jenom jedna a přitom je sama půjčuje?

– To proto, že je dvojnásobná kráva. Jednonásobná za to, že ti půjčila dvě, a dvojnásobná, protože je učitelka, ukončil Karel.

Probral se Rudla a hned začal vypravovat, jak má tetu, co taky učí a přitom jak k nim přijde, hned je veselo. Venca mu poradil, aby se taky stal účou, že blbej je na to dost, a už byli v sobě. Vlastně se jen tak kočkovali, ale dvě ženský, co šly akorát kolem, oblafli spolehlivě. Malér byl, že jedna byla Rudlova matka. Než ale stačila něco říct, nastartovala ta druhá. Dozvěděli jsme se, kam patří ten, kdo se pere jako lotr, a my ostatní sedíme na studený zemi, jak se nám to, až budem staří, vymstí a vůbec bychom se měli místo lotrovin radši učit.

– A ty se styď, Rudánku, ukončila vystoupení.

My po sobě jen jukli a věděli jsme svoje. Ta předváděčka byla Rudlova teta učitelka.

– Tak tohle nebudu nikdy, ujistil nás Víťa a přidal, že nejlíp se má řidič elektriky, protože ho vedou koleje a von nemusí dělat skoro nic. Píta mu nato ale řek, že tam, kde koleje nejsou, se každej tramvaják ztratí a kromě toho má všecko na kliku jako flašinetář. Pepa přidal, že když třeba ještě ztratí tu malou kličku, co maji od těch hajzlů na konečný, tak to musí vydržet až po šichtě nebo se pokadit. Ani tohle nebylo ono. Radek by zase chtěl bejt vojákem, ale ne tím obyčejnským, ale lampasákem, co za válčení bere prachy. Všichni Brůhové byli hned proti. Pořád ještě vzpomínali na Fandu. Ráklos přidal, že vojáci jsou dobrý jen na válku, jinak jsou k hovnu a bylo. Všichni jsme měli v kapsách kaťany, aby nás Záběhličáci nebo Kačerováci nezastihli nepřipravený, ale střílet na lidi opravdickou puškou, to teda ne. Všichni jsme věděli, jakej je válka debil.

Lochman se nás zeptal, jestli jsme někdy cejtili, jak fanta voní dřevo. Jak voní les, jsme znali, ale Pepík nám nastavoval nosy, abysme rozpoznali jednotlivý stromy a když vyprávěl o vůni, co je na pile, tak mu svítily oči, jako kdyby mluvil o pěkný holce. Trošičku jsme mu asi záviděli, ale jistý jsme si nebyli, protože na řadu ještě přišli námořní kapitáni, vlaky, zpěváci a herci, piloti, pokrejvači, co třeba opravujou střechu Svatý Barbory v tý děsný vejšce, horníci, co sjížději tak hluboko, že kdyby včas nezabrzdili, prolítli by skrz zeměkouli a vyhučeli ven někde v oceáně u Austrálie. Neobstál ani prezident, protože si nemůže klíďo vylízt na strom a přežrat se třešněma až by ho rozbolelo břicho. Honza k tomu řek, že to už si určitě ani nepamatuje, protože kluk je kluk, a prezident ani neví, že klukem někdy byl. Neprošel ani návrh nedělat nic, protože to zase scházej prachy a člověk může bejt popotahovanej jako nemakačenko. Tak jsme jen tak seděli a nakonec byli rádi, že chodíme do školy, jíme doma a ani nemusíme rozhodovat, jestli na »Sporák« má jezdit třináctka nebo devatenáctka. Naštěstí na to, čím budeme a na ptákoviny, co jim dospěláci řikaj politika, máme ještě dost času. Ten přijde, až se začneme holit a když kolem propluje nějaká kost, hned ji projedeme zezadu, jestli si do sukně vzala obě půlky, mlaskneme si jako po panáku griotky a ještě za ní pustíme obě oči jako na gumovejch kšandách. Je moc dobrý bejt klukem a užít si. Bejt chlapem je otrava, ten už nemůže, ten musí.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(c) 2007 - 2024 Knihkupectví U Krumlů s.r.o. Krkonošská 196, Vrchlabí, IČO: 08677662 DIČ: CZ08677662, telefon: 499 421 524, e-mail: knihkupec@knihkupec.com vývoj, správa elektronického obchodu www.foxcom.eu XML Sitemap